سوالات متداول

 • بروز رسانی سایت چه مزایائی دارد؟

  در دنیای مجازی امروزی اینکه بتوانید سایت خود را موتورهای جستجو ارائه داده و در رده های بالا قرار دهید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.یکی از کارهایی که می تواند به شما در این زمینه یاری رساند بروزرسانی صحیح اطلاعات سایت است. اینکه شما مرتبا اطلاعات را بروز رسانی نموده و اطلاعات بزنید در رتبه بندی موتورهای جستجو بسیار مهم بوده و علاوه بر آن کاربران شما را به بازدید مجدد از سایتتان ترغیب می نماید.لذا سعی کنید همواره در سایت خود اطلاعات مرتبط زده و آن را هر چند وقت یکبار بروزرسانی نمایید تا هم بازدید کاربران از سایت شما زیاد شود و هم در جستجوهای گوگل شناخته شود.
 • آیا هاست انواع مختلفی دارد ؟

  بله ، هاست ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند : 1- هاست ویندوزی 2 – هاست لینوکسیدر هاست های ویندوزی ، سیستم عامل موجود در سرور ویندوز است و در هاست های لینوکسی سیستم عامل لینوکس می باشد. یکی از تفاوت های این دو نوع سرور در زبان های برنامه نویسی است که ساپورت می کند .برای مثال کاربرانی که با زبان برنامه نویسی asp کار کرده این تنها می توانند از هاست های ویندوزی استفاده نمایند و یا کاربرانی که از زبان برنامه نویسی php استفاده کرده اندبایستی از سرورهای لینوکسی استفاده نمایند.یکی دیگر از تفاوت ها در وب سرور استفاده شده در این دو نوع سرور است : در ویندوزی از وب سرور IIS استفاده شده و در سرور لینوکسی از apache استفاده شده است. البته می توان آپاچی را روی سرور های ویندوزی نصب کرد اما نمی توان IIS را روی سرور لینوکسی نصب نمود.یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع سرور در امنیت آنهاست.معمولا اکثر کاربران از سیستم عامل ویندوز استفاده می نمایند و در نتیجه حفره های امنیتی این سیستم عامل را راحت تر می توان یافت، لذا امکان نفوذ امنیتی در سرورهای ویندوزی از لینوکسی بیشتر است. نکته دیگری که در این زمینه مطرح است بحث هزینه خریداری هاست است.هاست های لینوکسی از هاست های ویندوزی ارزان تر هستند.علت آن هم این است که لینوکس سیستم عاملی opensource می باشد ولی ویندوز دارای لایسنس است و بایستی خریداری شود، لذا هزینه هاست های ویندوزی از لینوکسی بالاتر می باشد.
 • فضای هاست چیست؟

  هاست فضایی است که برنامه سایت شما و اطلاعات سایت در آن قرار می گیرد.در لغت هاست به معنای میزبان است. در حقیقت این فضا بر روی سیستم کامپیوتری قرار دارد که همواره به اینترنت متصل است و لذا کاربران می توانند به آن وصل شده و اطلاعات شما را مشاهده نمایند. شرکت هایی که خدمات میزبانی و یا هاستینگ ارائه می دهند از طریق نرم افزار های مختلف امکان تقسیم بندی و ارائه فضا های مختلف را برای کاربران فراهم می آورند و این امکان را به کاربر می دهند تا بتواند فضای خود را مدیریت نماید. شما بایستی هاست خود را مطابق نیاز فنی خریداری نمایید.برای مثال اگر سایت شما با asp.net نوشته شده و از بانک اطلاعات MS-SQL استفاده می کند بایستی هاستی با همین امکانات خریداری نمایید. حال اگر برنامه های سایت شما با PHP , MYSQLنوشته شده است بایستی هاستی با این مشخصات خریداری نمایید.
 • فرق بین وب سایت داینامیک و استاتیک چیست؟

  فرم این دو نوع وب سایت دقیقا مطابق نام آن هاست.چنانچه شما بخواهید سایتی پویا داشته باشید که بتوانید در آن عکس ها ، منوها ، اطلاعات ، صفحات و .... را تغییر داده و تعویض نمایید بایستی از سایت های داینامیک استفاده نمایید.در سایت های داینامیک شما می توانید صفحه بسازید، عکس ها را عوض کنید و متون خود را ویرایش نمایید. برای اینکه سایتی داینامیک طراحی شود بایستی از یک CMS برای ویرایش ، حذف و یا افزودن اطلاعات نوشته شود. اما در سایت های استاتیک از قبل شما سایتی دارید که صفحات در آن به صورت html طراحی می شود و امکان تغییر در آنها نمی باشد. چنانچه بخواهید در جستجوهای گوگل و ... روی بهینه سازی سایت خود کار کنید نیاز به داشتن سایتی پویا (داینامیک ) دارید تا بتوانید اطلاعات آن را هر چند وقت یک بار تغییر دهید.سایت های استاتیک این امکان را برای شما فراهم نخواهند کرد.
 • منظور از ثبت وب سایت در موتورهای جستجوگر چیست؟

  پس از اینکه طراحی وب سایت به اتمام رسید و در طی آخرین مرحله، تیم طراحی وب سایت بارگذاری شده در اینترنت را به موتورهای جستجوگر معرفی کند تا وب سایت طراحی شده با سرعت بیشتری در بانک اطلاعاتی موتورهای جستجو ثبت گردد.
 • دامنه چیست؟

  هر سایتی در فضای مجازی اینترنت دارای نامی است که به آن دامنه گفته می شود.در واقع شما می توانید سایت خود را از طریق دامنه در دنیای اینترنت نمایش دهید.هر دامنه دارای دو بخش اساسی می باشد.بخش اول شامل نام اصلی دامنه است که همان نامی است که شما برای سایت و یا وب سایت خود در نظر می گیرید.بخش دوم شامل پسوند دامنه می باشد.انتخاب پسوند برای یک دامنه امری اساسی می باشد.این پسوند ها بسیار متنوع و از تنوع بالایی برخوردار هستند.از مهمترین این پسوند ها .com , .net , .org , .ir , و... می باشد.شما بایستی بر اساس نوع کار شرکت و یا سازمان خود این پسوند را انتخاب نمایید. برای ثبت دامنه مورد نظر خود ، کافیست درخواست خود را برای شرکت هایی که این کار را انجام می دهند بفرستید.شرکت های ثبت دامنه هزینه ثبت را از شما دریافت کرده و دامنه مورد نظر را برای شما ثبت خواهند کرد.
 • برای داشتن یک وب سایت چه کارهایی باید انجام داد؟

  ابتدا باید درک درستی از اهداف خود برای طراحی سایت داشته باشیم. با توجه به اینکه طراحی سایت مناسب می تواند تجارتی کوچک را بزرگ جلوه داده و نظر مشتری را بیشتر به خود جلب نماید و در نهایت آنها را به خرید کالا و یا خدمات از شما ترغیب نماید. میبایست با استفاده از تحلیل و آنالیز وب سایتهای فعال در فضای کاری شما، تمامی آنچه را که قرار است در وب سایت شما ارائه شود را تهیه کرده و سپس از طریق شرکتی معتبر طراحی سایت شرکت یا سازمان خود را به آنها بسپارید. در صورتیکه شرکت مذکور یک شرکت معتبر در زمینه طراحی صفحات وب باشد، خود بقیه مراحل طراحی سایت را با شما به پیش خواهد برد.
 • هزینه طراحی وب سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

  هزینه های طراحی سایت معمولا شامل موارد زیر است: هزینه ثبت یک دامنه که با این نام وب سایت شما مورد بازدید قرار می گیرد. مثلاً www.yourdomain.com هزینه میزبانی وب (اجاره فضا یا Host در اینترنت) که صفحات وب سایت و ایمیل های شما را نگهداری می کند و قیمت آن بستگی به حجم فضای مورد نیاز و کیفیت آن بستگی دارد. هزینه طراحی سایت و برنامه نویسیتوجه داشته باشد که تمام موارد فوق را می بایست از شرکت های معتبر و شناخته شده تهیه نمود. عدم توجه و دقت در تهیه این موارد، میتواند خسارت های جبران ناپذیری برای تجارت شما بوجود آورد.
 • شرکت شما در ارتباط با پشتیبانی وب سایت چگونه عمل میکند؟

  پشتیبانی وب سایت به مدت یک سال به جهت رفع اشکالات احتمالی وضعیت موجود بصورت کاملا" رایگان به عهده ایلیاوب میباشد. در صورت نیاز مشتری به توسعه وب سایت، پس از دریافت درخواست کار و بررسی آن، برنامه زمانی انجام درخواست و هزینه های آن به مشتری ارائه و در صورت تائید پیشنهاد، کار انجام خواهد شد. در صورت نیاز به تغییرات جزئی مثل تغییر آدرس و شماره تلفن تغییرات لازم را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.
 • 1

ایلیاوب

تیم برنامه نویسی ایلیا از سال 1390 کار خود را با رسالت پیوند دادن تجارت و اینترنت برای مشتریان خود آغاز نمود و از همان ابتدای کار تمرکز خود را بر روی فرصت های خلق شده در دنیای وب قرار داد،تیم ایلیا بر این باور است که با اتکاء به نیروی جوان و خلاق و استفاده از تجارب بزرگان کسب و کارهای آنلاین میتواند باعث شکوفایی و رشد کسب و کار آنلاین شما در حوزه های مختلف گردد.

گواهینامه ها

We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified

تماس با ایلیاوب

 


توجه: به دلیل گسترش بیماری کرونا، از 16 اسفند 1399 تمام فعالیتهای ما بصورت غیر حضوری میباشد.

2641 2842 021


تماس 24 ساعته : 09395187902